WAX MUSEUM KARLŠTEJN

Podívejte se s námi do dávné historie přímo pod hradem Karlštejn!

Prohlídka začíná u obřího kaleidoskopu. 70 metrů vysoká imaginární koule přináší díky zadní projekci a nespočtu zrcadel unikátní podívanou. Nahlédnete do života řemeslníků, hrnčířů, zbrojnošů i legendárního krysaře. Na vlastní oči uvidíte středověké vězení, nakouknete pod ruku katovi a budete závidět Bílé paní, že může z těchto hrůzyplných míst kdykoli zmizet.

Expozicí plnou pohody je naopak část zasvěcená zakladateli hradu a mnoha dalších významných památek Karlu IV., kterého rozveseluje tradičně oděný šašek. Vše shovívavě pozorují čtyři Karlovy ženy včetně Alžběty Pomořanské, která prý dokázala lámat železo holýma rukama. Tajemství alchymistického dvora odhalíte v části, kde Rudolf II. dohlíží na astronoma Tycho de Brahe, Jehuda Löw pracuje na obřím Golemovi a bájná Sirael svádí nebohé muže pohledem

Poté vás čeká novější doba. Objeví se před vámi Marie Terezie, Napoleon či František Josef I. V závěrečné síni se setkáte s Masarykem, Antonínem Dvořákem, Bedřichem Smetanou i Matkou Terezou.

Poznejte s námi temný středověk!

KALEIDOSKOPICKÉ KINO

Kaleidoskopické kino je součástí muzea voskových figurín.

Kaleidoskopické kino

Fotogalerie

Vstupné

děti do 3 let zdarma
dospělí 150 Kč / 6 EUR
děti do 15 let, studenti, senioři 65+ 100 Kč / 4 EUR
rodina 2 + 2 (děti do 15 let) 400 Kč / 16 EUR
školní skupiny (15 dětí, 1 dospělý zdarma) 60 Kč / 3 EUR
provize pro cestovní kanceláře a průvodce 20 %
 

Kontakty

OTEVŘENO DENNĚ od 10.00 do 18.00 hod

adresa: Karlštejn 173, 267 18

telefon: +420 311 681 226

e-mail: info@waxmuseumprague.cz